סוג צילום

צילום פנורמי

צילום פנורמי הוא צילום חיצוני ונוח לפציינט הנותן אינפורמציה מקיפה על כל חלל הפה והלסת: פרקי לסת, שתי הלסתות עליונה ותחתונה, כלל השיניים הקיימות בפה וכן השיניים הכלואות, שני הסינוסים מעל הלסת העליונה וכן תעלת העצבים בלסת התחתונה.
רופא השיניים יכול להפנות לצילום הפנורמי מסיבות שונות: לבדיקת שיני בינה, שיניים כלואות, מצב הלסת לפני הפניה לצילום CT להשתלות או עקירות, מצב פרקי הלסת או הסינוסים וכן בדיקה כללית של חלל הפה. צילום הפנורמי במכון גל אור הינו צילום דיגיטלי ממוחשב אשר מודפס על שקף רפואי המאושר ע”י משרד הבריאות.

צילום CT

צילום CT הוא למעשה בדיקה בתלת מימד. הצילום האנלוגי הוא צילום דו מימדי (תמונה רגילה) בדיקת CT מאפשרת לראות את המימד השלישי – כלומר מאפשרת למעשה לראות הגולגולת מכל הכיוונים כולל עומק גובה ורחוב. בעוד שצילום אנלוגי נותן תמונה כללית, צילום CT נותן את התמונה המלאה ביותר לגבי מצב הלסת. לבדיקת CT מופנים פציינטים לקראת השתלות, עקירות טיפולים מורכבים וניתוחים שונים בלסת.

בבדיקת CT ניתן לראות את מצב הלסת: האם קיים מספיק מקום בלסת כדי לבצע השתלה או שאולי יש צורך בהרמת סינוס / השלמת עצם וכד’. אם אכן יש מספיק מקום – באיזה זוית ניתן להכניס את השתל ובאיזה גודל השתל צריך להיות. אחד הדברים החשובים ביותר זה בדיקה של תעלת העצבים בלסת התחתונה – היכן בדיוק ובאיזה גובה ממוקמת תעלת העצבים. כמו כן ניתן לראות האם שורשי שיניים המיועדות לעקירה יושבים בתוך תעלת העצבים או בסמוך אליה – דבר המכריע החלטות לגבי עקירות אם לבצען כלל ואם כן באיזה שיטה. כל זה רק על קצה המזלג של הנושא המורכב שהוא בדיקת CT.

הטכנאי המפענח עלול להתקל בממצאים מיוחדים אליהם יש לשים לב ולהתריע בפני הרופא המטפל לכן המפענח צריך להיות אדם בעל ניסיון עשיר בבדיקות CT בפרט אשר יודע לשים לב לדברים הלא סטנדרטיים
במכון גל אור עובדים טכנאים מקצועיים בעלי ניסיון רב שנים וידע רחב לגבי אופן ביצוע הצילום בצורה הנכונה ביותר על מנת להפיקאת מירב המידע מהבדיקה וכן טכנאים בעלי ידע ומיומנויות מיוחדות לפענוח בדיקות הCT והפקת הדו”ח המקצועי ביותר. כל בדיקת CT עוברת פענוח קפדני ומעמיק ביותר ע”י טכנאי המוסמך לזה אשר רק הוא מפיק את הדו”ח אשר בסופו של דבר מודפס ומגיע לרופא.

 

צילומי סטטוס / נשך וצילומים פריאפיקלים בודדים

הצילומים הפריאפיקלים מתבצעים בתוך פה הפציינט. הטכנאי נעזר במחזיקים מיוחדים אשר עוזרים להניח את סרט הצילום בתוך הפה בצורה האופטימאלית על מנת לקבל את הצילום הטוב והנכון ביותר. יש אנשים אשר מתקשים בצילומי אלה בגלל סיבות שונות – הסיבה העיקרית זה רפלקס ההקאה המוגבר (גג ריפלקס). במכון גל אור עובדים טכנאים בעלי ניסיון וידע רב שנים אשר מסוגלים לצלם גם את האנשים שמתקשים בצורה נעימה ועדינה ומשתדלים להקל על המצטלם עד כמה שניתן.
לצילומים פריאפיקלים / סטטוס / נשך / סטטוס מקביליות הרופא מפנה על מנת לבדוק את מצב השיניים והחניכיים. בצילומים אלה ניתן לראות את מצב השן, והחניכיים שמסביב. ניתן לראות עששת, חורים, נסיגת חניכיים וממצאים שונים נוספים. במכון גל אור קיימת האפשרות לצילום סטטוס אנלוגי או דיגיטלי עפ”י העדפת הרופא המפנה
גל אור מכוני רנטגן
סניף רעננה רחוב אחוזה 124 מרכז פוזין (בית מכבי) קומת כניסה, 09-7419068 סניף כפר סבא רחוב ויצמן 83 מרכז אהרוני קומה 1-, טל: 09-7469547
סניף תל מונד רחוב הדקל 47 קומה ב' חדר מספר 3 מרכז מסחרי, מונד סנטר (ביציאה מהמעלית ימינה), טל: 09-8844070